Odměny Alexandra Vondry

18 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Kdo že to asi jsou, ti nejschopnější, co dostali pár tisíc všimného z hubeného rozpočtu pro armádu?

 

amadeus
Offline
Členem od: 24.06.2010
Tak to je hnus

To je hnus SAVO je nesmrtelnej, takovej šmejd a ono to sním ani nehne. A pan čistý se ho ještě zastává, nekádrujte nám lidi asi si dělají prdel. TCHOŘ mimochodem zeť exministra Rubáše hlavního privatizátora Středočeských nemocnic je také zralej na jednu čelovku. Jo kdo maže ten má zelenou, že jo pane čistý premiere!!!

Semik3
Offline
Členem od: 30.09.2010
Techniký dozor

Konečně se povedlo odstranit i špičkové srdcaře technického dozoru...ono není na technickou bezpečnost v armádě vůbec nutno dbát...mrtví voják, dobrý voják...sebrat poslední peníz např. za vedení u těchto odborníků a dostat je na alespoň na úroveň prodavaček v hypermarketu, to chce opravdu duši rozpočtové odpovědnosti..oni pracovníci konečně blahořečí panu NGŠ, pokud by tak nerozhodl, živořili by celým svým srdcem a na úkor rodiny o svém volnu a konečně se rozhoupali a odešli z rozpočtově odpovědné státní služby, aby u rozpočtově nezodpovědného soukromníka začali budovat svou kariéru na nejnižší částce 80 000,- Kč (slovy osmdesát tisíc) On pan podnikal ví, že odborník se musí zaplatit...no a následně tuto sumu zaplatí v rámci šetření armáda, protože tuto službu bude potřebovat..ale protože jí není schopna zabezpečit vlastními silami tak si jí nakoupí...v rámci úspor...10 krát dráž  (a to jsem hodně při zemi)....Krásný večer pane ministře a pane NGŠ...i když Vám je to ale úplně putna....

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Odměny MO

Veřejnost má právo vědět nejen, kdo dostal odměny a za co, ale i jejich skutečnou výši u jednotlivých odměněných pracovníků. Odměny jsou podle § 134 zákoníku práce definovány jako „odměna za úspěšné splnění mimořádného nebo zvlášť významného pracovního úkolu“. Jelikož jde o plnění mimořádné, nemůže vyjadřovat základní platovou či mzdovou úroveň pracovníka a nemůže jít o tak chráněný údaj, jako by mohl být základní plat. Odměnění jsou de facto příjemci veřejných prostředků, jsou placeni z veřejných rozpočtů a daní ostatních občanů. Lidé mají právo vědět, jak se s veřejnými prostředky nakládá. Poskytování informací o příjemcích veřejných prostředků výslovně umožňuje § 8b zákona o přístupu k informacím.
106/99Sb.
Klidně můžete poslat žádost. (obstrukce se předpokládají) Informace - jejich zpracování a dohledání je však zpoplatněné.

panzerfranc
Offline
Členem od: 01.07.2010
To si ta banda snad dělá srandu!!!!!!!!!

 Nejdříve si s armádou celá vláda vytře zadek v podobě snížení platů, a teď, samozřejmě,  když jim teče do bot a vidí, že s lékaři nehou, tak je jim armáda opět dobrá. Prostě je to o tom, že armáda na milé arogantní Nečase, Kalousky a Drábky nemá páky. Teď ta páka v ruce je, tak jsem zvědavý, jak s ní páni vojenští doktoři naloží. Nevím, jak se nakládá se stávkokazy!!!!! 

friends.007
Offline
Členem od: 27.07.2010
Výsledek jednání vládních

Výsledek jednání vládních činitelů k problémům ve státě, který má stát a politici primárně řešit je ten, že se handrkují mezi sebou skupiny obyvatel (lékaři, sestry, vojáci, policie, hasiči a pod.) a 3 strana (politici) se nám pořád jen smějí a okrádají stát ve velkém. V případě snížení platu vojáků o 10% se jedná o usmolených 1/2 mld (500.000,- miliónů) a přitom stát přichází špatnými zákony o 10-100 mld (podle některých studií zahraničních ekonomů až o 500 mld.) vlivem mocenských skupin. Zkorumpovaným systémem, špatným výběrem daní, daňovou degresí u vysokopříjmových skupin obyvatelstva, odvodem peněžních toků do zahraničí a pod.. Je nutné svrhnout nejen tuto zkorumpovanou vládu, ale všechny vlády ostatní, které nebudou pracovat pro stát a lidi, protože toto je a má být jejich prvotním úkolem.Důležité je abychom všichni drželi při sobě.

emilo
Offline
Členem od: 28.12.2010
Je vidět, že Vondra a spol asi neví kolik je v armádě doktorů!

   V 35 000 armádě má 3 500 doktorů??? Nebo, že by povolal nějaké lékaře ze zálohy? Již stahuje polní nemocnici z Iráku nebo z Afganistánu nebo kde se nachází? Vrchni velitel dá k dispozici svého osobního lékaře?
 
    Tak již je jasno. Armáda dá k dizpozici 350 lékařů, sanitky, vrtulníky a dopravní letadla. Vojáci dostanou rozkazem nemarodit, neboť vojenští doktoři bubou ošetrovat jen civilní osoby
 

Jack
Offline
Členem od: 28.12.2009
Banda neschopnejch diletantů!

To nikdo těm 3 kašparům neřekl, že v armádě není žádný volný lékař? Použít polní nemocnice?,co je to za hov..inu?,to postaví stanovou polní nemocnici na Václaváku? Všichni lékaři obou polních nemocnic jsou zaměstnáni jako dohodáři ve vojenských (kamenných) nemocnicích, případně jich je pár v civilních nemocnicích, zbytek lékařů v AČR jsou z velké části praktičtí lékaři na posádkových zdravotnických zařízeních-dříve známé jako posádkové ošetřovny. Na co jim budou praktici - k ho..u. Které vrtulníky chcou dát - ty co nám stojí v Líních neletuschopných z důvodu nedostatku peněz na generálku? Na co vrtulníky při výpovědi lékařů, to budou vozit injekce nebo tabletky? AČR-polní nemoc. mají cca 5-7 chirurg. týmů, ale pro potřebu vyslání do misí, v době přítomnosti v ČR, normálně pracují v nemocnicích -Praha,Brno,Olomouc,Plzeň atd.
A to mají tu troufalost, potom co nás oškubali o peníze, říct, že armáda pomůže? Komu? Ty bandě exotů, aby se udrželi u koryt ve vládě?Nas..t!!!
1/2 techniky v armádě je nepojízdná nebo uložená, tak jedině nafasovat trakaře.

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
A kdo ten CIRKUS bude platit?

Předpokládám, že stavba a provoz "cirkusových" (myslím tím polně-nemocničních) stanů a přesčasové platy personálu v něm budou hrazeny z rozpočtu MO... :-(

Semik3
Offline
Členem od: 30.09.2010
Užasné

Stát okrade státní zaměstnance na financích.....určité skupině přidá.. a když jde do tuhého, tak státní zaměstnanec pomůže...na..at!!!! Všude v demokratickém světě si státního zaměstnance hýčkají...je to ten, který je nutný pro zajištění chodu právního státu....ale u nás není žádný právní stát, ale stát řízený Mickey Mouse managementem....nu což, co jsme si zvolili, to máme...doufám, že je to poučení pro všechny, kteří tuto garnituru volili...

fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
Všude v demokratickém světě si státního zaměstnance hýčkají

Někdy jsem úplně u vytržení co dokážou někteří napsat.Takhle paušalizovat a jak bývá téměř pravidlem, absolutně chybně. Zajímalo by mě, co znamená podle autora "Všude v demokratickém světě" a co znamená "hýčkají". A ještě jak si vysvětluje pojem "právní stát".

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
současná situace a problematika SNJ

V dnešní době, kdy jsme společně s policisty, hasiči přišli o peníze a příští rok po zdanění příspěvku za bydlení bude ještě hůř, najednou slyšíme , jak armáda zaskočí za doktory a všichni to dostanou rozkazem.

Metoda ve stylu , sice si s vámi vytřeme prdel, ale máme Vás na rozkaz pod kontrolou. Jen by mě zajímalo, kdo bude platit PHM, opravy vozidel a letadel a kdo pojistí řidiče pro případ nehody.

Ale co by mě zajímalo ještě víc, je problematika SNJ ve smyslu motivace vojáků. Co se děje v armádě je skutečně motivační? Vědí vrcholní představitelé MO co to je motivace? Jaké jsou výsledky poznávacích výletů do států NATO v rámci zahraničních služebních cest? Kdo z papalášů zjištoval, jak to je z hlediska sociálního zabezpečení v ostatních státech NATO?
 
 
 

panzerfranc
Offline
Členem od: 01.07.2010
co je motivace???

Třeba to, že jsi před 23 rokami začínal jako rotmistr a po 23 letech jsi zase rotmistr, ale pan Vondra říkal, že to nemáš brát jako degradaci, tak to tak neberu. Doufám, že mě nečeká vojín, to už bych jako degradaci bral. Už máte taky rozpichané výložky u slavnostní uniformy, jako pí.u, kvůli tomu, jak nám střídaj hodnosti? Jak je to dlouho, co měl praporčík 3 mercedesy, nebo co, pak zase zpátky? Jo vlastně mám dost bodů,šetřil jsem si tři archy zpátky,kdybych šel do civilu, aby mi je proplatili, ale o 2012 proplatí jen jeden arch,doufám, že mi za 24.000 bodů prodají věci ve výstrojáku, hlavně ne 1 boty sportovní, 1 trenýrky, 1 krém na boty, kartáček - mazáček ne, ten jste si bral už loni, triko zelené 1 ks, musíte se méně potit, ať vám rok vydrží, ponožky zelené? 1 ks,ale bacha, dali jsme na ně zboku znak, aby jsi náhodou k uniformě nenosil ty staré. Prestige budeme dělat kotníčkové, aby Ti při rytí zahrádky nepadala hlína do bot a maskáče, tak ty máme nejluxusnější, jen si nedávej ruce do kapes, protože poští barvu tak, že by jsi ty ruce do konce pracovní doby neumyl. Tak nevím, kde udělal souruh z Číny chybu? Vodové barvy asi nebudou to pravé.Body asi skartuju. Házíte taky 1000 koruny do skartovačky?

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to panzerfranc

Ano to je právě jedna z věcí, který jsem měl na mysli. Systém vůbec nepochopil :
1. Civilové nás maj za darmožrouty a darmošlapy

2. Civilové nás maj za žoldáky co vražděj nevinné lidi

3. Civilové nás maj za zbytečnost

4. Civilové chtěj jezdit po celém světě volně bez víz, ale at je to nic nestojí, souvislosti si nepřipouští. Češi jsou národ povrchní bez vlastního sebevědomí, bez úcty jen brát ne dávat.

5. Civilové myslí, že je potřeba armádě ještě potřeba vzít víc peněz. A tak po 10 % snížení platů a v budoucnu bůh sud, jak to bude 2012 s příplatkem na bydlení. Chdáčci učitelé, těm je potřeba přidat. Odejdou doktoři? Přijdou povodně? Přijhde sněhová kalamita? No máme přeci armádu na rozkaz, proč nenasadit učitele.

6. Stávkují lékaři, jsou málo placení, ale jak některé znám, děkuji Vám, ale už táhněte do prdele. Oni na Vás všude čekaj. V německu se musí makat.

7. Nestojíme frontui na banány, můžeme jich koupit třeba 10 kg, ale nedaj se žrát.

8. Poslanci tlučou do lavic při projevu Grebeníčka, a sami pocházejí dobřže situovaných komunistických rodin. Nebo kam se za 20 let stratilo víc jak 7 milionů komoušů a jejich nohsledů? Kolik papalášů má začerněny osobní spisy a jen v kronikách se občas dočteme, jak ........... Ano byli k tomu donuceni.

9. Zloději se dostali k politickým kreditům pro blbost a tupost voličů. Dobře jim tak.

10 Finanční kauzy vládnoucí garnitury opět směřují do vyhasnutí, stačí hrát jen mrtvýho brouka. Politická slušnost prohrála s argancí. Největší gauneři 90 let nám káží o prožranosti a lid mlčí.

11. Co nastane  v letošním roce?
No přeci :
1. Budou se víc buzerovat lidi
2. Bílá kniha, která stejně nic nevyřeší již nyní zpochybněná skandálem bude jednou z dalších zapomenutých děl. Nadělá jen víc lidí neštastných.
3. V rámci politických rozhodnutíá se začne prodávat majetek armády, jde jen o to, zdfa-li za tržní ceny. Je jen otázkou, zda-li je někdo koupí,  nejsou peníze ani u firem a ani u měst.  A tak se stane  v ztájmu lidu, že objet třeba za 400 000 000 klesne na 200 000 000, a pak se převede v rámci klasických soudružských buněk za 10 Kč. Je jen otázkou, kam se těch 10 Kč dostane.
4.Mladí, neschopní s nulovou výchovou, bez vypěstované vlastní odpovědnosti budou hledat zlaté dno v rámci rekrutace. Čest vyjjímkám, alůe slůeduje-li člověk vývoj dnešní unuděné generace, pochybuji o těch, co si minimálně odpustí trávu. Nalákáme je na jistoty, jako lákali nás. Pokud budou chytří , vyserou se na to, neboť pochopí, že pokládat svůj život za národ, který si toho neváží je nesmyslné a uzavřené dohody se přeci neplní. A kdykoliv , kterýkoliv svazácký a stranický bývalí funkcionář hlásající demokracii si s nimi vytře prdel bez ohledu na zásluhy.
5. Z armády odejdou poslední mohykáni, srdcaři.
Vše je přesně podobné v celé společnosti, bohatým to je juedno, protože jsou za vodou bez ohledu na to, jak k majetku přišli, střední třída padá do chudosti a chudí budou ještě chudší.
Vychcani z dob minulých se budou dál držet u svých koryt, s pocitem naprosté nesmrtelnosti. Prý proč máme tolik nemocnic? Ale proč máme tolik poslanců,, na co senát? Na co tolik generálů?  A co manažeři na MO?
Je to na blití, armáda, policie, hasiči jsou jen bráni za děvku dnešního systému.
A jak to výstižně  uzavřít?

Smutný pohled do davu na břehu.Naše čest se v bizardním příběhuzoufale zmítá.Šašci se ve vilách opíjí mocí.A já se ptám, jestli po týhle nocimůže ještě svítat?Růže do uší, hluší lidé netuší,že dávno hmota zvítězila nad duší.Příští stanice je peklo, i když slíbený byl ráj.Prachy jsou pravda, obsah je formaa drzá lež je propříště norma.Do mozku vrtá skutečnost krutá, že padl stín na můj kraj.Peníze, peníze hýbou světem.Přidej se a pak kulometemsmíš určovat právo.Musíš si vybrat tu správnou stranu.Souhlasit a jít, nebo dostaneš ránu.Nechtěj myslet hlavou.Můžeme si dopřát výdobytky dobya do půllitru syčíme slova plná zloby.Jedovatý plivanec se stává důkazem.Ten tohle má a ten má ještě víc!"A já to chci taky!", se řve z plných plic.Co nás čeká? Kam nás donese řeka?Kam kráčí naše zem?

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Do skartovačky? Na účet s nimi!!!

To je účelnější. Já už tak udělal a mám trochu lepší pocit, že jsem přispěl na obranu práv a nároků našich i kolegů od PČR, HZS, Celníků, bývalých příslušníků ÚZIS atd... 
Motivace v armádě? Uvidíš, jen co padnou tarifní platy, kdo bude motivován a za co, kdo bude dobrý jen na práci a kdo na reprezentaci. 
 

emilo
Offline
Členem od: 28.12.2010
Záhada letounu CASA

Číslo 5 žije!
        "Oslovení odborníci se proto domnívají, že na palubě letounu CASA neselhal jen autopilot. "Klidně se také mohlo stát, že autopilot odmítal předat letcům řízení," prohlásil jeden z expertů."        Nejen nákup letounů se jim vymknul z ruky. Zapoměli podplatit inteligetní počítač a autopilota.        Autopilot si začal hrát na vojáky, strmhlavý let a nechtěl pustit řízení. Jistě viděl "TOP GUN" a řídíl vojenské letadlo podle hesla: "Těžko na cvičisti, lehko na bojišti v Afganistánu!"

amadeus
Offline
Členem od: 24.06.2010
Zrušit Duklu

Pořád se divím proč MO když nemá peníze dotuje DUKLU, je to naprosto mimo reál, pokud MO dotuje sport tímto způsobem a přetahuje se s MV kdo bude mít lepší sportovce, když nemá peníze na základní věci jako je voda a topení. Ať na to dává peníze ministerstvo školství pod který sport patří. Kdo si vzpomene již na Dvořáka nebo Šebrleho nikdo Janda to samé. Nebo vychcaná Sáblíková chvilku tahá prachy z MO teď od MV. Hnus. O Kačence ani nemluvím, té zamrzla šedá kůra mozková již dávno.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Kačenka Neumannová

velmi zajímavý článek:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=687126
"Sama exprezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová stále pracuje ve službách ministerstva obrany. A to například přiznalo, že při rozdělování ročních prémií letos myslelo na neúspěšnou manažerku částkou třicet tisíc korun."
 
Tak co, kdo dostal taky "30 táců" ????? Nehlaste se všichni :-)))))))

tup
Offline
Členem od: 30.09.2010
Kačenka Neumannová

Ahojte,
Ano opět sděluji, že těm co odcházeli do civilu bylo opravdu nas...no.
Děkujeme ČR , za 25 let ,,života" je to opravdu poděkování...až budeš potřebovat - stačí zavolat a my se taky budeme snažit oplatit....